Майстер з прокрастинації: з’їсти жабу, аби не закинути роботу на півдорозі


У житті майже кожного із нас траплялися ситуації, коли страшенно не хочеться виконувати яку-небудь роботу. Ми відкладаємо її на потім, відтягуємо час, наскільки це можливо, та рано чи пізно наступає момент, коли розуміємо — «година ікс» настала. На честь боротьби зі схильністю до постійного відкладання пропонуємо почати свій саморозвиток саме зараз.

Структуруйте без жалю

Ви відкриваєте браузер для перевірки пошти, а потім раптом помічаєте, що до пошти справа так і не дійшла? Натомість ви переключилися на розглядання фото, читання новин, переписку в соцмережах тощо.

Візьміть собі за правило складати список справ на день будь-яким зручним способом. Запишість в паперовому нотатнику або додатку на смартфоні всі справи, які вас хвилюють на поточний момент. Зробіть собі 10-хвилинну перерву і постарайтеся розслабитися. Потім знову поверніться до написаного і подивіться більш прискіпливо. Частину справ можна буде викреслити.

Без 2-х хвилин

Суть «правила 2-х хвилин» у тому, щоб негайно виконати всі ті справи, які не займуть небагато часу. До таких справ належить прибирання у ящиках столу, сортування електронної пошти, завантаження брудною білизною пральної машини тощо. Ви скоро помітите перевагу цього правила: буквально за півгодини від п’яти до десяти запланованих справ буде виконано.

З’їште жабу

У списку необхідно позначити зеленим кольором ті пункти, які не виконуються через вашу лінь. Як правило, це ті справи, які вам неприємні з якоїсь причини. Наука тайм-менеджменту називає їх «жабами». «З’їсти жабу» означає впоратися з однією з таких справ. Куштувати «жаб» краще зранку, а решту часу займатися більш приємними справами.

Розділіть «слона»

«Слонами» прийнято називати найбільш трудомісткі, тривалі у часі й складні справи. Коли ви розумієте, що не знаєте, із чого ж почати виконання, спробуйте розділити «слона» на етапи. Кожен повинен становити дію, яка вас не обтяжуватиме і швидко виконується. Необхідно усвідомити для себе, що ви краще сприймаєте: кілька непростих і тривалих занять чи пару десятків п’ятихвилинних справ.

Сам не похвалиш — ніхто не похвалить

Мало що потішить так, як усі закреслені пункти в довгому переліку справ. Після завершення однієї справи моментально закресліть її і похваліть себе. Від цього значно зросте ентузіазм.

Ви можете самі придумати, яким чином заохотити себе наприкінці дня. Це може бути шопінг, солодощі до чаю чи посиденьки із друзями.

ПРОКРАТИНАЦІЯ

Знайдіть користь

Помічено, що хаос на робочому місці формує хаотичність думок. Важко взятися за якесь завдання у цьому стані. Тож якщо ви відклали справу на потім, використайте вільний час на прибирання. Залишіть усе найнеобхідніше, а решту безжалісно викиньте. Мета прибирання — позбутися усього, що вас відволікає під час виконання завдання.

Спілкуйтеся з організованими

Напевно, у вас є знайомі, які скрупульозно доводять усі справи до кінця. Спілкуйтеся із ними частіше, і згодом помітите, що перейняли модель їхньої поведінки.

Діліться планами

Соцмережі зазвичай не тільки відволікають від виконання справ, а й можуть стати у нагоді. Поділіться публічно намірами, і відкласти їх уже не зможете, тому що взяли на себе зобов’язання.

Перерва на диво

20 хвилин обіднього часу, протягом яких ви прогуляєтеся на свіжому повітрі, зроблять диво: ви зберете думки до купи, відпочинете емоційно.

Підбиття підсумків

Приділяйте час підбиттю підсумків дня, тижня, місяця. Дотримуйтесь цієї інструкції і здивуєтеся кількості виконаних «жаб», схудлих «слонів» і доведених до кінця повсякденних справ.

Інна Куницька, «Вісті COOP»

Полезная информация? Возможно, она пригодится и твоим друзьям. Поделись в соцсетях!


Понравился материал? Читай наш паблик-аккаунт в Viber , каждый вечер мы публикуем там по 3 самых интересных материала за день!

Есть что рассказать? Напиши нам колонку !

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

120 queries in 0,218 seconds.