Як перевірити надійність контрагента перед укладанням договору


Як перевірити надійність контрагента перед укладанням договору

В процесі здійснення господарської діяльності юридичні особи та фізичні особи – підприємці укладають різного виду цивільно-правові та господарські договори. Але контрагенти можуть виявитись ненадійними, тому підприємцеві завжди потрібно робити перевірку. Це не займає багато ресурсів, проте дозволяє убезпечитись від небажаних наслідків.

Більшість інформації про контрагента можна дізнатися з публічних сайтів, онлайнових баз даних та реєстрів.

Як знайти інформацію про конрагента у відкритих джерелах

1. Шукайте в мережі інтернет через пошукові системи (Google, та інші)

Перед підготовкою до укладання договору, введіть назву контрагента в пошуковій системі та подивіться на результати. Але якщо контрагент немає «гучних» справ та інших відгуків, в пошуковій системі підприємцю нічого не вдасться знайти про свого партнера.

2. Шукайте в державних реєстрах та онлайнових базах даних

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДРПОУ) — один із найбільших держреєстрів, у якому міститься практично вся інформація про юросіб та фізосіб-підприємців. Інформація з цього реєстру доступна безкоштовно прямо на сайті, також є можливість замовити витяг за плату. Дізнавшись ідентифікаційний код юридичної особи ви зможете проглянути інформацію про дату заснування компанії, її юридичне місцезнаходження, інформацію про засновників, директора компанії та іншу актуальну інформацію.

Сайт ДФС «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» — містить інформацію, чи перебуває платник на обліку в податкових органах та інформацію щодо наявності податкового боргу.

Модернізований електронний сервіс ДФС «Електронний кабінет платника» розпочав роботу у 2016 році в тестовому режимі та містить інформацію з різних реєстрів: дані взяття на облік платників, реєстру платників єдиного податку, дані реєстру платників ПДВ і т.д.

Єдиний державний реєстр судових рішень – це офіційний веб–портал судової влади в Україні. До реєстру вносяться усі рішення судів України у цивільних, адміністративних, господарських справах, справах про адміністративні правопорушення та кримінальних провадженнях. На сайті можна зайти інформацію про наявність судових проваджень, в яких бере участь контрагент.

Як додатково убезпечити себе від ненадійного контрагента:

1. При укладенні договору потрібно зобов’язувати контрагента надати копії установчих документів, довідку зі статистики, виписку/витяг з ЄДРПОУ та копію свідоцтва платника ПДВ, якщо юридична особа є платником цього податку.

2. Право підписання договору зазвичай має директор або уповноважений представник за нотаріальною довіреністю або за завіреною належним чином довіреністю від юридичної особи (видається директором та завіряється печаткою).

  • При підписані документів директором потрібно дізнатися, чи не обмежені його повноваження статутом на підписання певних видів договорів або на певну суму. Для цього краще ознайомитися із статутом контрагента та запросити витяг з ЄДРПОУ, який краще за все має бути отриманий в день підписання договору.
  • Якщо договір підписується за довіреністю, необхідно детально прочитати та ознайомитися з положеннями, що в ній містяться, а також звернути увагу, коли закінчується строк дії даної довіреності.

3. Якщо на роботи, що будуть виконуватися контрагентом, потрібна дозвільна документація, перед підписанням договору краще поцікавитися, чи має право особа на здійснення цієї діяльності – перевірити наявність ліцензій, дозволів, сертифікатів та іншої дозвільної документації.

Якщо при укладені договору ви будете дотримуватися даних порад, то зможете уникнути багатьох негативних наслідків у свої господарській діяльності, зєкономити час та гроші.

Павло Бурдейний, юрист
Міжнародна консалтингова компанія «Бондар»

Полезная информация? Возможно, она пригодится и твоим друзьям. Поделись в соцсетях!


Понравился материал? Читай наш паблик-аккаунт в Viber , каждый вечер мы публикуем там по 3 самых интересных материала за день!

Есть что рассказать? Напиши нам колонку !
109 queries in 0,494 seconds.